Održana početna konferencija projekta „Male grupe za velike ljude“

5.6.2023. | 14:21

Udruga Humanum

Pregleda: 2158

NOVO

Brojni autobusi iz Požege i Pleternice putuju u Zagreb na koncert Marka Perkovića Thompsona
Motociklist teško ozlijeđen kod Frkljevaca: Vozio s 1,16 promila i sletio s ceste
Otvorene prijave za izbor najboljeg sportaša Grada Lipika za 2024.
Moguće promjene na čelu Turističke zajednice Grada Požege?
Iz školskih klupa u bazen: U županijski projekt Škole plivanja uključeno gotovo 300 učenika
Veliko pojačanje za NK Kutjevo: Ivan Antunović se vraća u klub nakon gotovo 20 godina
Požega: Nepoznata osoba prevarila 82-godišnjaka, lažno ga nagovorila na ulaganje u dionice
Vikend međunarodnog karaktera: Završeni Međunarodni konjički turnir Pleternica i Europsko prvenstvo u lovnom streljaštvu
U najdražem dresu na stadionu Legije u Varšavi! Predstavnici lipičkog Doma sudjelovali na SP dječjih domova
Obavijest o radnom vremenu blagajne Grada Požege

FOTO: Udruga Humanum

5.6.2023. | 14:21 | Udruga Humanum
Pregleda: 2158

Udruga Humanum je 2.6.2023.godine u prostorijama Zavoda za socijalni rad, Područni ured Požega održala početnu konferenciju projekta „Male grupe za velike ljude“ te predstavila rezultate projekta „Halo Humanum.“

Projekt „Male grupe za velike ljude“ i projekt „Halo Humanum“ su financirani od strane Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.




Projekt „Male grupe za velike ljude“ će se provoditi u vremenskom razdoblju od 1. 4. 2023. do 31.3.2024, a financiran je u iznosu od 8.060,00 eura.


Svrha projekta prevencija je svih oblika ovisnosti kod djece na području Požeško-slavonske županije kroz podizanje svijesti o opasnostima sredstava ovisnosti, s krajnjim ciljem smanjenja broja onih koji se upuštaju u eksperimentiranje s istim.

Opći cilj: prevencija i smanjenje pojave ovisnosti među djecom i rizičnog ponašanja djece te povećanje zaštitnih faktora i smanjenje rizičnih faktora koji doprinose pojavi ovisnosti kod djece i mladih.



Specifični ciljevi: -povećanje svjesnosti mladih, njihovih obitelji i ostalih stanovnika Požeško-slavonske županije o štetnom utjecaju ovisnosti o alkoholu, pušenju, drogama, kocki i novim tehnologijama, te njihovom štetnom utjecaju na zdravlje, -povećati dostupnost projekata prevencije svih oblika na području Požeško-slavonske županije, -osigurati dostupnost izvaninstitucijskih usluga i dnevnih aktivnosti, -smanjiti učestalost i intenzitet konzumiranja sredstava ovisnosti, kao i odgodu prvog konzumiranja.

Direktni korisnici su djeca i mladi od 7 do 18 godina te njihovi roditelji, s područja Požeško-slavonske županije.

Same aktivnosti su podijeljene u tri skupine: socijalno-rehabilitacijske radionice (psihološko-edukativne i sportsko-zdravstvene radionice, kao i besplatno psihološko savjetovanje te zabavne i volonterske aktivnosti), zatim javna kampanja te obilježavanje mjeseca borbe protiv ovisnosti putem izložbe te sportskog natjecanja s uručivanjem nagrada pobjednicima i provođenje istraživanja prevalencije ovisnosti među djecom i mladima naše županije.



Partneri na projektu su Hrvatski zavod za socijalni rad, Područni ured Požega, Udruga Oppidum, Udruga La Bella Vita iz Kutjeva te Kulturni centar Požega.

Također, predstavljeni su i rezultati trogodišnjeg projekta Halo Humanum, koji se provodio od 1.7.2020. do 31.5.2023. godine, a koji je financiran u ukupnom iznosu od 450.000,00 kuna.

Projekt uključuje razvijanje inovativnih izvaninstitucionalnih usluga i oblika halo pomoći starijim osobama u zajednici na području Požeško-slavonske županije pod nazivom „HALO Humanum“ s ciljem poboljšanja kvalitete života i uspješnijeg rješavanja potreba korisnika, te razvojem suradničkih odnosa različitih pružatelja usluga, jedinica područne i lokalne samouprave, ustanova socijalne skrbi, različitih sustava. U projektnim aktivnostima ukupno je sudjelovalo 235 korisnika starije životne dobi. Sudionici su kao najveću dobit sudjelovanja na individualnim savjetovanjima naveli usvajanje novih znanja (63%), osobni rast i razvoj (45%), usvajanje novih vještina (42%), razvijanje komunikacijskih vještina (24%) i usvajanje tehnika opuštanja (24%). Kao najveću dobit sudjelovanja u socijalno-rehabilitacijskim radionicama naveli su iskustvo sudjelovanje u grupi (39%), osobni rast i razvoj (24%), usavršavanje komunikacijskih vještina (24%), usavršavanje aktivnog slušanja (24%), razvijanje osobnog komunikacijskog stila (21%),opažanje načina rada psihologa (18%), razvoj kritičkog razmišljanja (13%) i mogućnost iznošenja osobnih dilema (13%).

Zahvaljujemo se svima koji su sudjelovali u našim aktivnostima, lokalnoj i regionalnoj upravi i samoupravi te našim partnerima, građanima i volonterima te se zahvaljujemo medijima na podršci koju pokazuju socijalnim i humanitarnim aktivnostima koje provodimo i radujemo se budućoj suradnji!

„U međuvremenu, na svakom od nas je da doda poneku ciglu u temelje promjene, koliko može i kad god može, u prvom redu kroz vlastiti primjer. Možda nećemo uživati u već izgrađenoj kući, ali možemo biti jedna od osoba koje je grade.“















Samo registrirani članovi mogu ocjenjivati i komentirati članke. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.

ANKETA
Planirate li ove godine na godišnji odmor na more?
1. Ne, ne planiram - 35,52%
2. Da, planiram - 34,4%
3. Ne znam - 30,08%
Ukupno glasova: 1875
Oglašavajte se na 034 portalu jer:
više od 300.000 korisnika mjesečno
više od 2 milijuna otvaranja stranica svakog mjeseca
Pročitaj više

IMPRESSUMUVJETI KORIŠTENJAPRAVILA PRIVATNOSTI