Pogledajte na koje je sve proizvode smanjen PDV...

INCIDENT U SL. BRODU: Stavite moju sliku na ulaz u trgovine da više ne kradem kod vas
(FOTO: Pixaby)

26.3.2022. | 14:27 | 034portal
Pregleda: 2363

Tijekom jučerašnjeg dana, Hrvatski sabor usvojio je izmjene Zakona o porezu na dodanu vrijednost (PDV), a kojima će se ublažiti rast cijena te će se na isti način pomoći građanina i gospodarstvu.

Naime, stopa PDV-a smanjuje se s 25 i 13 na pet posto za dječju hranu, jestiva ulja i masti, maslac i margarin, žive životinje, svježe meso i kobasice, živu i svježu ribu, rakove, povrće, voće, jaja, sadnice i sjemenje, gnojiva i pesticide, hranu za životinje te ulaznice za koncerte, sportska i kulturna događanja.

Snižena stopa PDV-a na 13% primjenjivat će se i na isporuku prirodnog plina i grijanja iz toplinskih stanica, ogrjevno drvo, pelet, briket i sječku te menstrualne potrepštine.


Kako piše Index.hr, uvodi se i stopa PDV-a od pet posto na isporuke prirodnog plina obavljene od 1. travnja ove do 31. ožujka iduće godine. Procjena je da će porezno rasterećenje kroz sustav PDV-a iznositi 2.1 milijardu kuna.


Sabor je donio i Zakon o naseljima kojim se unapređuje i usklađuje određivanje granica naselja, označavanje imena naselja, ulica i trgova te kućnih brojeva te izmjene Zakona o državnoj izmjeri i katastru kojima se ukida naplata većine stvarnih troškova uporabe podataka i onih za izvatke, ispise, prijepise i potvrde, piše Index.hr.

U drugo saborsko čitanje upućen je zakon o komasaciji poljoprivrednog zemljišta kojim se planira provesti okrupnjavanje tog zemljišta, za što je do 2026. godine osigurano 313 milijuna kuna.


Samo registrirani članovi mogu ocjenjivati i komentirati članke. Ako još niste registrirani, registrirajte se ovdje. Ako jeste registrirani, prijavite se ovdje.

ANKETA
Podržavate li porez na nekretnine?
Kliknite na opciju za koju želite glasati.
Oglašavajte se na 034 portalu jer:
više od 300.000 korisnika mjesečno
više od 2 milijuna otvaranja stranica svakog mjeseca
Pročitaj više

IMPRESSUMUVJETI KORIŠTENJAPRAVILA PRIVATNOSTI