Požežani Dalibor i Hrvoje dio su Hrvatske reprezentacije koja je svjetski prvak u šaranskom ribolovu

Ribolov
(FOTO: Ušridrrh)

8.9.2024. | 11:03 | gol.hr
IZVOR: gol.hr
Pregleda: 3647

Hrvatska je osvojila zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u lovu šarana i amura.

Grad Našice je prvi hrvatski grad domaćin 24. Svjetskog prvenstva u lovu šarana i amura koje se održava na jezeru Lapovac u Našicama, te jezeru Šandor u naselju Lila. Natjecanje je trajalo od 4. do 7. rujna, a Hrvatska je osvojila zlato!

Požežani Dalibor i Hrvoje briljirali

Ribolovni vanzemaljci Dalibor Banaj i Hrvoje Jakopčević i ove godine su branili i obranili boje Hrvatske šaranaške reprezentacije. Čini se da je zatvorena kvadratura kruga, na Lapovcu je sve počelo i sve se završilo još jednim svjetskim zlatom.

“Profesoru” i “Hrcu” kako od milja zovu Banaja i Jakopčevića, ovo je 12. Svjetsko prvenstvo za redom, s bezbroj osvojenih medalja, a prema aktualnim rezultatima trenutno su bez ikakve sumnje najbolji pojedinačni par na svijetu u šaranskom ribolovu.

Prvog dana svoj šaranski pribor postavile su ekipe iz 30 sa četiri kontinenta, a svaka država je imala tri ekipe po dva natjecatelja. Ribolovci se natječu u tri sektora, a natjecanje je trajalo neprekidno 72 sata.

Ocjenjuje se težina ulovljenog šarana i amura, a sve se odvija pod budnim okom internacionalnih sudaca, a riba se, nakon što je ulovljena, nakon vaganja odmah vraća u vodu.