Alternativni pravac ponovno propada: Gdje su gradonačelnik Miličević i njegova rukovodeća svita da reagiraju?

Radovi u Osječkoj ulici, izgradnja mosta preko Veličanke, te kružnog toga na raskrižju sa Ulicom Hrvatskih branitelja pored vojarne, gotovo da su u velikom dijelu izmijenili prometovanje s jednog dijela grada na drugi uslijed čega, kako zbog ne snalaženja vozača ili nekih drugih razloga dolazi do kolapsa na nekim od alternativnih prometnica i raskrižja.
.jpeg)
Jedno od većih poteškoća je na raskrižju Ulice Ante Starčevića i Zrinske na kojem je moguće vidjeti u određenim terminima i policijske službenika kako reguliraju promet. Upravo ona vozila koja dolaze iz pravca Kaptola i Velike koriste Starčevićevu ulicu i raskrižje sa Zrinskom kako bi došli do užeg centra grada. Kolone su neminovne i čekanja kako bi se iz jedne ulice uključili u drugu.
.jpeg)
Oni malo bolji poznavatelji prometnica u gradu Požegu koriste alternativnu prometnicu kako bi na vrijeme i siguran način došli do svojih odredišta. Samim time rasterećuju više nego opterećenu prometnicu, a to je kretanje makadamskom cestom uz prugu od vojne ceste prema sajmištu. Dužina je navedene nerazvrstane ceste oko 500 metara za koju oni, koji za to primaju plaću, na čelu sa gradonačelnikom Miličevićem, gotovo ne vode brigu.
.jpeg)
Prije nešto malo više od dva mjeseca pisali smo da bi bilo poželjno nasuti cestu kako ne bi bila rupa na rupi na dijelu te nerazvrstane prometnice. Nije trebalo tada dugo čekati. Cesta je bila nasuta te se u jednom dijelu poboljšalo prometovanje.
.jpeg)
Ovih se dana pojavljuje ista situacija. Svakim danom je sve više rupa i oštećenja na koje nitko ne mari iz Gradske uprave, a gradonačelnika Miličevića prema svemu sudeći više zanimaju neke sporedne stvari, u koje ne bi sada željeli ulaziti jer je evidentno u kakvom se stanju grad nalazi, a vrli gradonačelnik kao da je izabran da bude kadrovik, da smjenjuje i imenuje svoje sebi drage i mile na rukovodeća radna mjesta, među kojima su osobe nepravomoćno osuđene na kaznu zatvora i koje upravo vedre i oblače u komunalnom i graditeljskom sektoru. Kada se za koji mjesec i bude pravomoćno riješio kazneni slučaj bliske gradonačelnikove suradnice teško da će za krivotvorine i duge prljave rabote biti oslobođena. Možda će izbjeći zatvorske ćelije, ali će ostati druge kaznene sankcije.
Hoće li se nakon ove pisane inicijative netko od odgovornih odlučiti da se barem malim dijelom uredi nerazvrstana prometnica, a sve u cilju da se rasterete ona raskrižja gdje su prometni čepovi.... Sve nam to ostaje za vidjeti.
.jpeg)
.jpeg)
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti
.jpg)
Anketa
Koji je najveći problem slavonske poljoprivrede?

