Društvo

Akciji čišćenja grada odazvalo se 150 Lipičana

ZELENA ČISTKA

Akciji čišćenja grada odazvalo se 150 Lipičana

Lipičani su ozbiljno shvatili akciju „Zelena čistka – jedan dan za čist okoliš“ jer se u ovi ekološku inicijativu  koja je na širem području Lipika provedena jutros, odazvalo oko 150 građana.

Uz učenike Osnovne škole „Lipik“ koji su smeće sakupljali na lipičkim ulicama i učenike Osnovne škole „Grigora Viteza“ Poljana koji su čistili Brezine, Antunovac, Marino Selo i Poljanu, brojni su bili i članovi lipičkih udruga. Tako su se u akciju uključili i članovi Planinarskog društva „Lipa“, „Lijepa naša – grana Lipik“, lipički lovci, šumari, članovi ribolovnih društava te djelatnici gradske uprave i vrtića.

Osim Lipika, čistilo se i u Kukunjevcu, Skenderovcima, na jezerima Raminac i Pjeskara i uz rijeku Pakru, a očišćeno je i nekoliko divljih deponija otpada.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Poljana