Aureus nakon penala bolji od Jacka, Stars uvjerljivi protiv Vertiga
BOŽIĆNI TURNIR

Polufinalna večer Božićnog malonogometnog turnira privukla je u dvoranu Grabrik oko 1.000 gledatelja. Prvu utakmicu igrali su veterani. Ekipa Vallis Aurea uvjerljivo je s 0:4 poražena od požeške Hvidre. Prvi pogodak postigao je Mišo Hodak, a nakon toga je trostruki strijelac bio Željko Vidmar.
Zatim su na teren izašli igrači Pizza bara Aureus Caffe bara Samson i Caffe bara Jack Autosprint u prvoj polufinalnoj utakmici fonda nagrada. U odličnom susretu punom ritma, prilika, udaraca i dobrih obrana oba vratara, na kraju nije bilo pobjednika i završilo je 2:2. Poveo je Aureus lijepim pogotkom Brune Bobana koji je u 15. minuti s desetak metara jakim i preciznim udarcem pogodio same rašlje. Jack je već u sljedećem napadu preko Miroslava Lujića došao do izjednačenja. U 25. minuti Aleksandar Darmopil dovodi Jack u vodstvo. Činilo se tada da je Jack bliži finalu i da će postići i treći pogodak za potvrdu pobjede. Tako nije mislio nepredvidivi Matias Šulc koji je u 33. minuti postigao pogodak za 2:2. Šulc je iz jedne teške pozicije, desetak metara iskosa od gola, uspio loptu jakim šutom smjestiti pod samu vratnicu. Do kraja nije bilo promjena rezultata i prvog putnika u finale morali su odlučiti penali. Nikola Miholić bio je prvi izvođač za Jack, ali je njegov prizemni udarac završio pokraj vratnice. Za Aures je potom siguran bio Bruno Boban. Miroslav Lujić je potom pogodio vratnicu dok je Matias Šulc bio siguran te je moglo početi veliko slavlje igrača Pizza bara Aureus Caffe bara Samson koji su zasluženo ušli u finale kao što bi jednako zasluženo bilo i da su to uspjeli igrači Caffe bara Jack Autosprinta.
Nakon ove uzbudljive utakmice na teren su ponovno istrčali veterani. U drugom polufinalu igrači Rampe Spin Valis su rezultatom 3:1 bili bolji od Kelvina. Pogotke za Rampu postigli su Jako Novak (2) i Zdenko Biondić, a za Kelvin je strijelac bio Mladen Karačić.
Drugo polufinale glavnog turnira bilo je neizvjesno prvih pola sata utakmice, a onda su u posljednjih desetak minuta igrači slavonskobrodskog Caffe bara Stars ostvarili uvjerljivu pobjedu. Poveli su igrači Caffe bara Vertigo pogotkom svog najboljeg strijelca Marka Zelenike u 2. minuti. Igrači Vertiga do 18. minute su odolijevali napadima protivnika, ali onda je pogodak za izjednačenje postigao Tomislav Kljajić. Desetak minuta drugog dijela se rezultat nije mijenjao, a u 30. minuti Đuro Ereiz postiže pogodak za vodstvo Starsa. Minutu kasnije Kljajić postiže svoj drugi pogodak za 3:1. U 32. minuti Tomislav Zelenika smanjuje na 3:2, ali Stars već u sljedećoj minuti vodi s 4:2 pogotkom Marija Ergotića. Pred sam kraj utakmice pogotcima Marka Družića i Hrvoja Mišića igrači Starsa su samo potvrdili uvjerljivu pobjedu i zasluženi prolazak u finale.
FOTOPogledajte galeriju polufinalne večeri.
Večeras će se osim dvije utakmice za treće mjesto i dva finala u veteranskom i glavnom turniru, odigrati i tradicionalna revijalna utakmica između finalista prošlih turnira. Ove godine na redu je već finale trećeg turnira odigranog 1993. godine u kojem su se sastali legendarna Gladna djeca iz Kaptola i požeška ekipa Zvečevo. Ove ekipe bit će posebni gosti organizatora na završnoj večeri turnira, a na parket Grabrika istrčat će u 20,00 sati, prije finalne utakmice glavnog turnira.
Ponedjeljak, 06. 01. 2014. – 13. dan – Finale
17,00 Utakmica za 3. mjesto - Veterani :
VALLIS AUREA - KELVIN
17,40 Dodjela pehara za 3. i 4. mjesto
18,00 Finale – Veterani :
HVIDRA POŽEGA – RAMPA SPIN VALIS
18,40 Proglašenje pobjednika, dodjela pehara - Veterani
19,00 Utakmica za 3. mjesto – Fond :
CAFFE BAR JACK AUTOSPRINT – CAFFE BAR VERTIGO
19,50 Dodjela pehara i nagrada za 3. i 4. mjesto
20,10 Revijalna utakmica - Finale 3. Turnira – 1993. godine :
GLADNA DJECA (Kaptol) – ZVEČEVO (Požega)
21,00 Finale – Fond :
PIZZA BAR AUREUS CAFFE BAR SAMSON – CAFFE BAR STARS SL. BROD
21,50 Dodjela pehara i nagrada, proglašenje pobjednika - Fond
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti
ODRŽANA SKUPŠTINA AK POŽEGA: Unatoč rastu broja članova, klub poslovnu godinu završio s gubitkom
07. 05. 2026.NA PLETERNIČKOJ TRŽNICI: Najbolje pite pripremile Anđa Sivonjić i Zora Valentić
06. 05. 2026.
Od stipendija budućim liječnicima do besplatnog ljetovanja: Županija, gradovi i općine nastavljaju sa zajedničkim projektima
06. 05. 2026.

Anketa
Novi dizajn 034portala mi je: