Bivši slovenski premijer večeras će na smotri folklora svirati usnu harmoniku
ALOJZ PETERLE U PLETERNICI

Alojz Peterle, bivši slovenski premijer i ministar vanjskih poslova te europski parlamentarac, boravi u privatnom posjetu našem gradu. Pozvao ga je Marko Vidakušić, Pleterničanin zaposlen u EU Parlamentu, kako bi sudjelovao na smotri folklora "Običaji starog zavičaja". I to kao svog bivšeg šefa. Marko je, naime, stažirao kod Peterlea u vrijeme dok Hrvatska još nije ni bila članica Europske unije.
- Bilo je 14 kandidata, a njega sam izabrao kao jedinog Hrvata i nisam požalio. Marko je dobar. Sad, kada sam upoznao njegove roditelje, jasno mi je zašto je takav – kazao je Lojze Peterle.
Gost iz Slovenije danas je razgledao Vinariju Markota, a u Hrvatskoj knjižnici i čitaonici sastao se i s gradonačelnicom Antonijom Jozić koja mu je zaželjela dobrodošlicu. Lojze Peterle večeras će u našoj sportskoj dvorani biti "gost iznenađenja". Svirat će na usnoj harmonici.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti
ODRŽANA SKUPŠTINA AK POŽEGA: Unatoč rastu broja članova, klub poslovnu godinu završio s gubitkom
07. 05. 2026.NA PLETERNIČKOJ TRŽNICI: Najbolje pite pripremile Anđa Sivonjić i Zora Valentić
06. 05. 2026.
Od stipendija budućim liječnicima do besplatnog ljetovanja: Županija, gradovi i općine nastavljaju sa zajedničkim projektima
06. 05. 2026.

Anketa
Novi dizajn 034portala mi je: