Alles nogometno prvenstvo
Kultura

Cvjetići glazbe privukli 2.000 ljudi na stadion Slavije

USPJEŠNA PRVA VEČER

Cvjetići glazbe privukli 2.000 ljudi na stadion Slavije

Prva večer "Cvjetića glazbe", jedinog dječjeg festivala tamburaške glazbe u Hrvatskoj, opravdala je sva očekivanja. Prema procjeni organizatora, oko 2.000 ljudi bilo je sinoć na Stadionu NK Slavija, bodrilo i uživalo u glazbi mladih i nadolazećih pjevačkih zvijezda od 6 do 18 godina iz Požeško-slavonske i Brodsko-posavske županije.

Svih 20 natjecatelja zaslužilo je nagrade i srca publike, ali izabrani su najbolji među njima. Monika Jurić iz Kaptola osvojila je prvo mjesto po mišljenju žirija, dok je nagradu "Naj-cvjetić" za najsimpatičniji nastup osvojio Antonio Zorić iz Kutjeva. Nagradu publike osvojio je Karlo Radonić iz Pleternice.

- Mislim da je žiri uistinu dobro izabrao i da su najbolji pobijedili. Mi u organizaciji smo svakako zadovoljni i nastupom izvođača, odazivom publike i koncertom Bojana Jambrošića koji je uslijedio nakon natjecateljskog dijela - kazala je organizatorica Katarina Aladrović Slovaček za 034portal.

FOTOPogledajte fotogaleriju 034portala s prve večeri

U nedjelju je održana Smotra folklora u sklopu Lipanjskih dana amaterskog stvaralaštva. Potom je nastavljen Festival revijalnim nastupom šest mladih tamburaških sastava iz Požeštine, koji su izvodili tamburaške i zabavne skladbe. Nastupili su i gosti iz Mađarske s tamburicama i violinama. Doznajemo kako zbog niže temperature i osjetno lošijeg vremena nego u subotu, na drugoj festivalskoj večeri bilo je nešto manje ljudi u publici.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Master gradnja