Dođite da ne bude sam: Zanimaju li još ikoga domaći filmovi?
NOĆ HRVATSKOG FILMA U POŽEGI

"Sve smo napravili i pripremili, nitko nije došao, ali nadam se da hoće", rekao nam je Hrvoje Podobnik Gero, tehnička podrška "Noći hrvatskog filma i novih medija" koja se po prvi put odvija u osam hrvatskih gradova, među kojima je i Požega. Program u hotelu "Grgin dol" je započeo u 18 sati igranim filmom za djecu "Vuk samotnjak" iz 1972. godine no još nitko nije došao.
- Ne znam što bih rekao. Možda je malo slabije najavljeno. To je prvi put organizirano, ljudi još nisu upoznati s tim. Noć filma se trebala održati na Starom gradu, ali smo je zbog nepredvidljivog vremena premjestili u Grgin dol. Inače nismo očekivali ovako rano da će biti više ljudi. Nadam se da će ih biti više na kasnijim projekcijama. Pozvao bih Požežane da dođu, program traje do 2 sata iza ponoći. Organizator je istoimena organizacija iz Zagreba u kojoj su naši Požežani Tea Šarić i Ivan Vukelić. Dogovoreno je s Gradom Požegom i Turističkom zajednicom da se Noć filma održi i u Požegi. Ja sam tu da odradim tehnički dio i pripremim projekciju, što ću i odraditi koliko god ljudi došlo - dodaje požeški filmaš.
Od dugometražnih filmova prikazuju se još "Moram spavat` anđele" i "Sokol ga nije volio". Tu je i niz kratkih, dokumentarnih i animiranih filmova koji će se prikazivati cijelu noć do dva sata ujutro. Ako ne želite da Gero sve filmove pogleda sam, provjerite program, ponesite kokice i pridružite mu se. Ulazak je besplatan.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
Baki i Ajkule imaju svoju prvu pjesmu
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
