Gradskim ćemo proračunom upravljati odgovorno i racionalno
PROMO ČLANAK/PLAĆENI OGLAS

"Grad Kutjevo je u katastrofalnom financijskom stanju koje je prouzročeno lošim upravljanjem od strane bivšeg gradonačelnika. Do prijevremenih izbora je došlo jer Gradsko vijeće nije moglo usvojiti prijedlog proračuna za 2014. godinu koji je bio netransparentan, prenapuhan, nerealan, bez ikakvih ekonomskih osnova i napravljen isključivo radi osobne promocije bivšeg gradonačelnika", rekla je na konferenciji za novinare Josipa Miličević, HDSSB-ova kandidatkinja za gradonačelnicu na prijevremenim izborima koji će biti održani 23. ožujka.
Dodaje da bivši gradonačelnik, unatoč tome što proračun nije usvojen, nije predložio odluku o privremenom financiranju te je time svjesno i namjerno izazvao nove izbore.
Milijunski dugovi
- 24. siječnja u Kutjevo je došla povjerenica Vlade koja je nakon primopredaje potvrdila sve naše tvrdnje o prezaduženosti grada i milijunskim dubiozama. Na primopredaji je utvrđen dug od oko šest milijuna kuna. To su ukupne obveze od kojih su četiri milijuna dospjele dok je na dan primopredaje stanje na žiro računu Grada Kutjeva bilo 96 tisuća kuna - navodi Miličević.
Kaže da su česte bile ovrhe dobavljača zbog neplaćenih računa pa je tako na samoj primopredaji utvrđeno da postoje opomene pred ovrhu od Vodogradnje Osijek u iznosu od 840 tisuća kuna i HEP-a za javnu rasvjetu u iznosu od 277 tisuća kuna. Umjesto brojnih seminara i dnevnica za službeni put u inozemstvo bilo bi korisnije da je plaćena javna rasvjeta jer taj dug su u biti "tehničke smetnje" kojima se pravdao gradonačelnik kad je u Kutjevu nestalo javne rasvjete. Dodatnih 286 tisuća kuna Grad je dužan Osijek koteksu.
- Sve to vodilo je potpunom uništenju grada i gradski su vijećnici tome odlučili reći: dosta. Zbog odgovornosti prema sugrađanima nismo mogli podržati daljnje zaduživanje grada i vođenje u potpunu propast - zaključuje Miličević.
Dovest ćemo investitore u Kutjevo
HDSSB, dodaje, Kutjevu nudi viziju razvoja grada, te racionalno upravljanje gradskim proračunom i gradom. Prvi zadatak će biti smanjiti rashode i povećati prihode kroz korištenje sredstava iz EU fondova i potencijala koje grad ima, a to su ratarstvo, vinogradarstvo, malo poduzetništvo i obiteljska poljoprivredna gospodarstva.
- Jačat ćemo suradnju s vinarima, Kutjevom d.d i onima koji su u Kutjevu pokretači gospodarstva. Dovest ćemo investitore u gospodarsku zonu kako bismo otvorili nova radna mjesta. Stvorit ćemo od Kutjeva top turističku destinaciju kontinentalnog turizma. Vodit ćemo brigu o mladima, umirovljenicima i socijalno ugroženima, podupirati sport koji se unatrag nekoliko godina sveo na niske grane te provoditi pronatalitetnu politiku jer je u zadnjih deset godina iz Kutjeva odselilo 1.300 ljudi - najavila je Miličević.
Kandidat za zamjenika - nestranačka osoba
Kandidat za dogradonačelnika, Robert Čamak, iskazao je nezadovoljstvo što jedino Kutjevo nema smeđu signalizaciju te ukazao i na niz drugih problema. Ne želi se osvrtati na rad bivših gradonačelnika već kao nestranački čovjek pomoći da Kutjevo više ne stagnira i krene naprijed.
Na kraju Josipa Miličević ističe da promjena na HDSSB-ovoj listi za Gradsko vijeće neće biti te da je ova stranka otvorena za suradnju s ostalim strankama koje žele podržati njihov program i raditi u interesu građana.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti


Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:


