Hodanjem do zdravlja u ¨brkatom studenom¨
MOVEMBER- MJESEC MUŠKOG ZDRAVLJA

Kako je kretanje važno za zdravlje, a hodanje aktivnost koju mogu provoditi gotovo svi, odlučili smo upravo "Hodati za muško zdravlje" kako bismo istakli da je to najjednostavniji način održavanja dobrog zdravlja, fizičkog i mentalnog kako muškaraca, tako i žena.
U srijedu 8.11. skupini hodača koji su se okupili "Hodati za zdravlje" priključili su se i drugi naši sugrađani i studenti Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu kao i njihovi voditelji.
U sklopu Nacionalnog programa Živjeti zdravo u organizaciji Zavoda za javno zdravstvo i volonterke gđe. Jelene Fuček "Hodamo za zdravlje" već treću godinu zaredom svake srijede u 18 sati.
Tako je i ove srijede aktivnost započela uobičajeno kod mosta na Orljavi (spomenika Nikoli Tesli). Prvo su se sudionici kratko upoznali, zagrijali te nastavili hodati (ne šetati!) orljavskim nasipom prvo u smjeru srednjoškolskog centra i nazad te dalje prema rekreaciji. Nakon jednosatnog treninga, istezanje je predviđeno na istom mjestu gdje i start.
Tempo hoda je uobičajeno primjeren najvećem broju sudionika dok su oni brži ili sporiji u mogućnosti odabrati svoj tempo.
Za muško zdravlje je hodalo gotovo 40 sudionika te zahvaljujemo našim sugrađanima i studentima kako Veleučilišta tako i Medicinskog fakulteta što su podržali ovu akciju.
Pozivamo sve naše sugrađane kojima treba dodatni poticaj za tjelovježbu, društvo ili više boravka na svježem zraku da povedu svoje supružnike, susjede i prijatelje ta nam se priključe u "Hodanju za (vlastito) zdravlje" svake srijede u 18 sati kod spomenika Nikoli Tesli.
Sudjelovanje je besplatno! Informacije: gđa. Jelena Fuček, Udruga "Zdravi život", 098/1606398, fucek.jelena@gmail.com
Zavod za javno zdravstvo Požeško-slavonske županije
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti


Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:


