Jelačićeva će tijekom zime biti polovično puštena u promet
PITALI STE - DOZNAJEMO

"Radovi u Jelačićevoj ulici idu svojim tijekom. U zimi će cesta biti djelomično puštena u promet, a u ožujku očekujemo dovršetak asfaltiranja", rekao je pleternički gradonačelnik Franjo Lucić odgovarajući brojnim čitateljima 034portala koji pitaju hoće li tijekom zime promet biti omogućen državnom cestom između Požege i Pleternice.
- Lijeva strana ceste, odnosno prometni trak prema Požegi, neće biti još asfaltiran zbog slijeganja terena. Zato ćemo na zimu u promet pustiti samo jednu stranu ceste, a promet će biti omogućen jednom stranom, ali imat ćemo i rubnjake već i nogostup s obje strane ceste. U proljeće očekujemo da će biti asfaltirana cesta do kraja, već u ožujku - kaže Lucić.
Ukupna cijena opsežnih radova u najduljoj pleterničkoj ulici je 11 milijuna kuna, od čega veći dio financiraju Hrvatske ceste, a Hrvatske vode sufinanciraju s 3,7 milijuna. Osim asfalta rade se nogostupi s obje strane ceste, kanalizacijski sustav i odvodnja slivnih voda, a gradonačelnik je najavio i novu javnu rasvjetu i kolektor za odvodnju površinskih voda.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
Baki i Ajkule imaju svoju prvu pjesmu
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
