¨Plaćamo tuđi kredit. Da nema pomoći, ne bismo ništa imali za Uskrs¨
USKRŠNJI BONOVI GRADA POŽEGE

- Živimo od tisuću kuna mjesečno. Nigdje ne radim, troje nas je u kući. Samo struje imamo 480 kuna, a gdje su sve ostale režije?- kaže Marica Marić iz Jagodnjaka. Jedna je od 150 korisnika socijalne pomoći kojima su danas uručeni bonovi za Uskrs u iznosu od 300 kuna, a osigurano je i 80 poklon paketa s namirnicama. Marica i suprug radili su nekad u požeškoj ljevaonici.
- Muž ima 32 godine radnog staža. Uz sve to plaćamo i tuđi kredit jer smo bili jamci. Da nam nije ovoga ne bismo ništa imali za Uskrs. Kupit ću svega po malo, brašna, ulja, šećera - dodala je.
- Bio bih najsretniji kad naši sugrađani ne bi imali potrebe za ovakvim oblikom pomoći, ali ovo je način da im barem malo uljepšamo uskršnje blagdane. Najviše me pogodi kad nam sugrađani dolaze tražiti pomoć za liječenje. Nažalost, sve je više ljudi koji su bolesni, a nemaju novca za odlazak na liječenje ili kupovinu lijekova - rekao je gradonačelnik Vedran Neferović.
Dodaje da Grad Požega svojim sugrađanima pomaže kroz cijelu godinu te da se iznosi za socijalno ugrožene skupine ljudi neće smanjivati ni u ovoj godini.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Fra Stjepan Hrkač preuzima vodstvo požeških franjevaca i Župe Duha Svetoga
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
