Pomoć socijalno ugroženim obiteljima: Jedva preživljavam, ali tko te pita?
BLAGDANSKO DARIVANJE

"Ovaj poklon bon će mi jako dobro doći jer živim sama i stara sam. Imam mirovinu u iznosu od 1.100 kuna i teško živim, ali tko te pita? Moram preživjeti kako god znam. S tom mirovinom moram plaćati režije i ostane mi manje novca nego ljudima koji žive od socijalne pomoći" rekla nam je Pera Janješ iz Dervišage. Ona je danas primila poklon bon u Gradu Požegi u iznosu od 300 kuna. Bon će iskoristiti isključivo za hranu kako bi lakše preživjela mjesec.
Grad Požega je kao i svake godine u blagdansko vrijeme organizirao dodjelu poklon bonova za socijalno ugrožene obitelji i umirovljenike s mirovinom manjom od 1.200 kuna. Podijeljeno je 150 poklon bonova i oko 120 poklon paketa s namirnicama.
Ova pomoć dobro će nam doći za kolače i ostale stvari kako bismo bolje proslavili Božić. Primamo 1.600 kuna socijalne pomoći i možda nam ovo uljepša blagdane. Ovakve akcije svaki put dobro dođu i mi smo zahvalni na tome – rekao je Siniša Bušić koji živi sa ženom i dvoje djece od socijalne pomoći.
- Uvijek je teško u ovakvim prigodama. To su građani koji žive na minimumu svojih financijskih prihoda. Nastojimo im na ovaj način olakšati blagdane i svi bi bili puno sretniji kada bi bilo što manje ovakvih slučajeva – rekao je gradonačelnik Vedran Neferović.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Fra Stjepan Hrkač preuzima vodstvo požeških franjevaca i Župe Duha Svetoga
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
