Kultura

Požeški tamburaški orkestar treći na susretu u Ogulinu

OČEKIVALI VIŠE

Požeški tamburaški orkestar treći na susretu u Ogulinu

Požeški tamburaški orkestar je sa svoja 22 svirača na Susretu hrvatskih tamburaških orkestara u Oglinu odlukom stručnog povjerenstva u sastavu Željko Bradić, Stjepan Fortuna i Siniša Leopold osvojio 3. mjesto.

Uz naše predstavnike sudjelovalo je još 9 najboljih tamburaških orkestara s oko 300 izvođača, a prvo mjesto je zauzeo Tamburaški orkestar centra tradicijske kulture iz Varaždina dok je drugi bio Tamburaški orkestar KUD-a "Gaj" iz Zagreba.

- To je bio naš prvi nastup na ovom susretu i mogu reći da smo zadovoljni rezultatom iako smo očekivali i više - kaže Tomislav Galić, voditelj Požeškog tamburaškog orkestra.

Jedini nacionalni susret tamburaških orkestara u Hrvatskoj organizirao je Hrvatski sabor kulture u suradnji s Pučkim otvorenim učilištem Ogulin i Zajednicom amaterskih kulturno-umjetničkih djelatnosti Karlovačke županije.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Poljana