Alles nogometno prvenstvo
Društvo

Prodaju narcise za pomoć oboljelim ženama

DAN BORBE PROTIV RAKA DOJKE

Prodaju narcise za pomoć oboljelim ženama

"Dan narcisa", posvećen oboljelima od raka dojke, tradicionalno se obilježava u više od 30 gradova u Hrvatskoj pa tako i u Požegi. U Pješačkoj zoni prodavali su se cvjetovi narcisa i dijelile edukativne brošure, a sva sredstva se usmjeravaju za pomoć pri ranom otkrivanju raka dojke te za pomoć oboljelim ženama. Akciju su organizirali Zavod za javno zdravstvo, županijska podružnica Lige protiv raka i Klub žena liječenih na dojci Požega.

- Cilj akcije je podizanje opće razine svijesti o vodećem uzroku smrti od karcinoma kod žena. Svake godine je sve veći interes ljudi za akcijama, uvijek novi ljudi dolaze - rekla nam je doktorica Jasmina Kovačević.

Marija Borovac, članica Kluba žena liječenih na dojci koja je prodavala narcise na štandu, ističe kako je to jedan jako bolan i dug proces te da bi se to preboljelo potrebna je i velika podrška, kako obitelji i prijatelja, tako i doktora koji su uvijek tu i daju im korisne savjete.- Svaki zadnji ponedjeljak u mjesecu su sastanci kluba i ondje se družimo, idemo na izlete, ne pričamo samo o lošim temama - rekla je Marija.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Master gradnja