Društvo

Ravnateljica Ekonomske škole:¨Mandarine jesmo bacili, razgradit će se u roku 10 dana¨

BILE SU SMRZNUTE

Divlji deponij u neposrednoj blizini škole i kuća (FOTO)

Nakon objave članka o divljem deponiju blizu Ekonomske škole, javili su se neki učenici te iste škole koji kažu kako je škola bacila dobar dio mandarina koje su dobili u donaciji. Za komentar smo nazvali ravnateljicu Ekonomske škole Marinku Parac.

- Dobili smo donaciju nekoliko tona mandarina iz Opuzena, već drugu godinu zaredom. Više od pola tih mandarina je bilo neupotrebljivo, valjda su se u transportu smrznule i morali smo ih se po hitnom postupku riješiti jer su radile krš i nered po školi. Raspitali smo se i provjerili da je to biorazgradivi otpad, a gdje bi ih bacili nego tamo malo dalje, gdje je trava i šikara - izjavila je za 034portal Parac.

Dodaje kako su iz službi koje su pitali za savjet rekli kako će se to razgraditi u roku od 10 dana, te da neće biti nikakvog zla, dapače, napravit će kompost.

- Što se tiče štakora i širenja zaraze, tu nema bojazni, to je voćka koja se razgrađuje vrlo brzo. Deratizacija se vrši po propisima, svakih šest mjeseci i tu nema nikakve opasnosti - zaključila je ravnateljica.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Poljana