Društvo

Rođen bez obje ruke, a sada svira bubnjeve u jazz bandu (video)

NEVJEROJATNO INSPIRATIVNO

Rođen bez obje ruke, a sada svira bubnjeve u jazz bandu (video)

Ne dozvoljavam svom tjelesnom invaliditetu da mi stane na put. Borac sam i uvijek ću pronaći rješenje da neke stvari uradim sam, kaže Cornel Hrisca, Rumunj koji je rođen bez obje ruke, prenosi srbijanski Kurir.

Cornel Hrisca-Munn je rođen 1991. godine bez podlaktica i s deformiranom lijevom nogom. Kažu da je njegova majka vrištala kad je prvi put ugledala svoju bebu, a doktori u rodilištu predviđali su da će živjeti tek nekoliko sati.

Shodno tome, dječakovo rođenje nije pratilo izdavanje rodnog lista, a beba je premještena u dom za neželjenu djecu u unutrašnjosti zemlje. Tamo je smještena u metalni krevetić, davali su joj malo mlijeka i puštali da umre.

Ali beba Cornel je, srećom, imala druge planove – počela je napredovati. U dobi od sedam mjeseci jedan gostujući doktor zapazio je bebu bistrog pogleda i kontaktirao je humanitarnu organizaciju u Velikoj Britaniji s molbom da se premjesti u sredinu koja bi djetetu pružila adekvatnu zdravstvenu njegu. Usvojio ga je britanski bračni par Doreen i Kan Munn, koji, uz njega, imaju još četiri kćeri.

Tako počinje priča o Kornelu, mladiću koji danas studira filozofiju i teologiju na "Keble Collegeu" u Oxfordu.

"Sviđa mi se zajedništvo među studentima Oxforda, uživam u različitim sekcijama, a među njima je i jazz orkestar. Tu sviram bubnjeve", kaže. Osim bubnjeva, Cornel svira kontrabas i bas gitaru, piše Kurir.

Komentari

Ostavite komentar

0 / 2000

Učitavanje komentara…

Povezane vijesti

Poljana