Sezona gripe još nije gotova: Dosad oboljelo 350 ljudi
ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO

Sezona gripe na području Požeško-slavonske županije još uvijek traje sudeći prema broju prijava zaraznih bolesti koje pristižu Službi za epidemiologiju Zavoda za javno zdravstvo Požeško-slavonske županije. Broj oboljelih prema njihovoj evidenciji iznosi više od 350 prijavljenih slučajeva i otprilike je isti kao i prošle godine.
Prema informacijama voditelja službe za epidemiologiju Ante Vitalije dobili su 8.545 doza cjepiva, manje u odnosu na prošlu godinu, od čega su utrošene 5.402 doze ili 63 posto ukupnog cjepiva.
- Obično takvi bolesnici imaju zimicu-tresavicu, bolove u mišićima, umor, kašalj, glavobolju, začepljen nos, a simptomi traju 5-7 dana. Komplikacije gripe su upala pluća, sinusa, uha, dehidracija i pogoršanje osnovne kronične bolesti - pojašnjava dr. Vitalia.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:



