Stotinjak članova napušta HNS, prelaze kod Lesara i u HDSSB
NEZADOVOLJNI

Više od 80 dosadašnjih članova Hrvatske narodne stranke s područja Požeštine ispisalo se i prešlo u Lesarovu Laburističku stranku ili u HDSSB, izvijestio je Stjepan Nemet, bivši predsjednik i tajnik HNS-a Požeško-slavonske županije, a sada član Hrvatskih laburista.
- Ako toj brojci dodamo i dio članstva s pakračko-lipičkog područja, koji je također napustio stranku, radi se o ukupno stotinjak ljudi s područja naše županije. Izašli smo nezadovoljni iz više razloga. Na zadnjim su izborima na listu naše izborne jedinice stavili kandidate s osječkog i đakovačkog područja, umjesto naše ljude, koji stanuju na području V. izborne jedinice. Kako sam čuo, tako je odlučio Radimir Čačić - rekao je Nemet.
Donedavni HNS-ovci napustili su stranku i zbog najnovijih događanja u Gradskom odboru HNS-a grada Požege.
- Neki su se ljudi pojavili tek nakon izbora i upisali iz osobnih interesa. Damir Kovačević je skupljao svoje rođake i susjede, upisivao ih u stranku kako bi sakupio potrebnu većinu da postane predsjednik. To je postala lakrdija, jednostavno su rasturili stranku. Takve stvari se događaju u toj stranci diljem Hrvatske, a radi se o ljudskoj pohlepi i gramzivosti. Ona više nema ništa "narodno" u sebi, ljudi gledaju samo osobnu korist. Zbog toga stranka sada ima najniži mogući rejting - ustvrdio je Nemet.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
Baki i Ajkule imaju svoju prvu pjesmu
24. 06. 2026.
Kutjevački tamburaški orkestar oduševio publiku u atriju Dvorca Kutjevo
23. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
