¨To nije štrajk, to je nelegalna i prisilna obustava rada¨
STEČAJNI UPRAVITELJ O SLOGI

"To nije štrajk, to nije nešto organizirano od strane sindikata, to je nelegalna i prisilna obustava rada. Tako bih ja to nazvao. Nekolicina huškača uspjela je uvjeriti veći broj radnika da prekinu raditi", rekao nam je Milan Nakić, stečajni upravitelj u tvornici tekstila "Sloga" nakon razgovora s radnicima koji su danas štrajkali.
Kao što smo već objavili, u našu redakciju javili su se radnici kako bi nas obavijestili o štrajku. Od izvršnog direktora Ivice Žagera doznali smo kako je otprilike polovina radnika u štrajku jer još nisu primili plaću za travanj.
- Rekao sam im da nastave raditi, njima je to u interesu. Proizvodnja je nastavljena nakon stečaja isključivo zbog njih. Nitko osim radnika nema koristi od proizvodnje. Njihovo je pravo da ne rade, ako ne žele - tvrdi Nakić.
Na pitanje zašto im kasni plaća, stečajni upravitelj odgovara kako je razlog neproduktivnost u proizvodnji.
- Poslodavac je njima osigurao punu zaposlenost, sve što se proizvede može se prodati. Sve što se proda, to se i naplati, a sve što se naplati, ide na plaće radnika i materijalne troškove, nema drugih izdataka. Plaća kasni isključivo iz razloga što se u mjesec dana ne proizvede dovoljno robe i kad se fakturira, nema dovoljno za plaće. Niska produktivnost, to je jedini razlog - ustvrdio je.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
Baki i Ajkule imaju svoju prvu pjesmu
24. 06. 2026.
Kutjevački tamburaški orkestar oduševio publiku u atriju Dvorca Kutjevo
23. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
