¨Za izgradnju cesta u našoj županiji nemamo preduvjete, ali tunel ostaje u igri¨
PROMETNA (NE)POVEZANOST

"Osnova za prometno planiranje i povlačenje sredstava iz europskih fondova je Strategija prometnog razvoja. Za desetak dana krećemo u njezinu reviziju koju će potom potvrditi Vlada i Sabor. Strategijom je obuhvaćena cijela Hrvatska, no želimo spustiti planove na nižu razinu, odnosno pet funkcionalnih regija, a ovdje se radi o regiji Istočna Hrvatska koja obuhvaća pet županija. Svaka županija ima svoje zahtjeve, no u izradi je prometni model RH koji će dati točne podatke o stanju i budućim potrebama prometa u Hrvatskoj. Vjerujem da nećemo više raditi ceste po željama nego na temelju ekonomskih osnova", rekao je pomoćnik ministra pomorstva, prometa i veza Luko Vuletić na današnjem sastanku u županiji.
Na naše pitanje je li Požeško-slavonska županija među prometno najizoliranijim u Hrvatskoj kratko je odgovorio: "Ja sam Vam iz Dubrovnika".
Master plan trebao bi biti gotov do kraja ljeta.
- Tražit ćemo da naša županija dobije izlaz na autocestu, no i u toj priči moramo uvažavati ekonomske pokazatelje i kriterije. Iako je to primarni kriterij u master plan ćemo pokušati uključiti sve prometnice koje su nam zanimljive u nekoj bliskoj budućnosti. Upitno je koliko ćemo u tome uspjeti i vjerojatno je riječ o nekom dugom periodu do realizacije - rekao je dožupan Željko Jakopović. Kaže kako je i dalje aktualna priča o izgradnji tunela kroz koji bi Požeština dobila izlaz na autocestu.
- Da, ta priča ostaje. Ekonomski kriteriji bit će presudni za to jer je u pitanju velik novac i s političke strane ćemo se boriti jer nam je to jedino rješenje. Ako bi se kao jedini kriterij uzimala gospodarska razvijenost ni za jednu cestu nemamo ekonomsko opravdanje. Grade se ceste za budućnost i na tome ćemo inzistirati - zaključio je dožupan.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti


Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:


