Dan branitelja u Kutjevu: Zahvalnost onima koji su stvarali slobodnu Hrvatsku

Kutjevo je danas dostojanstveno obilježilo Dan branitelja Grada Kutjeva, odajući počast svim hrvatskim braniteljima koji su svojim doprinosom i žrtvom sudjelovali u stvaranju i obrani neovisne i slobodne Republike Hrvatske.

Program obilježavanja započeo je na Gradskom groblju svetog Marka, gdje su kod spomen-obilježja hrvatskim braniteljima položeni vijenci i zapaljene svijeće. U zajedničkoj molitvi okupljeni su se prisjetili poginulih, nestalih i preminulih hrvatskih branitelja, iskazujući trajnu zahvalnost za njihovu žrtvu i doprinos Domovinskom ratu.
.jpg)
Uz hrvatske branitelje, obilježavanju su nazočili požeško-slavonska županica Antonija Jozić, gradonačelnik Kutjeva Josip Budimir s članovima Gradskog vijeća, predstavnici braniteljskih udruga te brojni uzvanici i građani koji su svojom prisutnošću iskazali poštovanje prema svim sudionicima obrane Domovine.

Nakon odavanja počasti na groblju, u župnoj crkvi Rođenja Blažene Djevice Marije služena je sveta misa za poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje. Misno slavlje predvodio je župnik vlč. Josip Marić, pozvavši okupljene na trajno čuvanje uspomene na hrvatske branitelje i vrijednosti za koje su se borili.

Obilježavanje Dana branitelja nastavljeno je zajedničkim druženjem u Vatrogasnom domu DVD-a Kutjevo. U ozračju zajedništva branitelji, predstavnici lokalne i regionalne samouprave te brojni gosti prisjetili su se ratnih dana, ratnih suboraca i događaja iz Domovinskog rata, naglasivši važnost očuvanja istine o hrvatskoj borbi za slobodu te prenošenja tih vrijednosti budućim naraštajima.

Dan branitelja Grada Kutjeva još je jednom potvrdio kako su zajedništvo, zahvalnost i trajno sjećanje na hrvatske branitelje temelj očuvanja vrijednosti Domovinskog rata i nacionalnog identiteta.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:


