POŽEŠKI KOTLIĆ- Natjecanje u kuhanju čobanca u srijedu 1.svibnja
Natjecanje u kuhanju slavonskog čobanca održat će se već tradicionalno 1. svibnja u parku pokraj Orljave. Na natjecanje su danas na konferenciji za novinare pozvali građane i majstore čobanca gradonačelnik Darko Puljašić i Branko Bertelović, predsjednik Lovačkog saveza Požeš…

Natjecanje u kuhanju slavonskog čobanca održat će se već tradicionalno 1. svibnja u parku pokraj Orljave. Na natjecanje su danas na konferenciji za novinare pozvali građane i majstore čobanca gradonačelnik Darko Puljašić i Branko Bertelović, predsjednik Lovačkog saveza Požeško – slavonske županije.- I ove godine tradicionalni Požeški kotlić okupit će preko 40 natjecatelja, a pozivam i naše sugrađane. Ova tradicionalna gastro manifestacija još jedna je prigoda da pokažemo sve bogatstvo koje ima Požega, Požeština i Slavonija. Sigurno će biti lijepo i ugodno druženje uz ukusnu i besplatnu hranu jer lovci će kuhati za građane te za humanitarne potrebe. Dođite, proveselimo se i nastavimo ovu našu dobru tradiciju. - rekao je gradonačelnik Puljašić.Svaki natjecatelj imat će osigurano mjesto za kuhanju, a dobit će meso, drva i vodu. Kotlić i sve začine trebaju ponijeti sa sobom, a kotizacije neće biti. Svečano otvorenje natjecanja je u 10:45 sati, dok je proglašenje pobjednika predviđeno za 15:00 sati. I ove godine u organizaciju manifestacije uključio se Lovački savez Požeško – slavonske županije koji će za ovu prigodu kuhati oko 500 litara lovačkog čobanca.
Komentari
Učitavanje komentara…
Povezane vijesti

Kamera za nadzor brzine je manje nego kućišta, no kako prepoznati gdje su postavljene?
24. 06. 2026.
Velika potražnja za radnicima u Požeško-slavonskoj županiji: otvoreni natječaji u zdravstvu, trgovini, ugostiteljstvu i proizvodnji
24. 06. 2026.
Baki i Ajkule imaju svoju prvu pjesmu
24. 06. 2026.
.png)
Anketa
Novi dizajn 034portala mi je:
