RK Požega: ’I kad je teško i kad te ne ide, publika je tvoja tu da te podigne!’

RK Požega- MRK Metalac
(FOTO: Ustupljene fotografije)

23.10.2024. | 08:30 | RK Požega
Pregleda: 509

U nevjerojatnoj utakmici uz veliku pomoć fenomenalne publike RK Požega došao je do 2 velika boda, igrao je protiv MRK Metalac te je rezlutat bio 33:31.

"Kad se "lomila" utakmica, kad smo i sami počeli gubiti vjeru u preokret digla nas je publika i dokazala da samo zajedno možemo do uspjeha! Užitak je bilo igrati i na kraju proslaviti nove bodove! I prije utakmice smo znali da je Metalac odlično posložena momčad koja ne prašta greške, a uzima sve što im ponudimo. Tako je i bilo. U utakmicu ulazimo mlitavo i beskrvno, valjda očekujući da će bodovi doći samo od sebe. Krajem 7. minute postižemo prvi gol, a već smo u zaostatku 0:4. Tada kao da kreće za nas utakmica, a mi se zagrijavamo dizelaški. Do kraja prvog dijela u nekoliko navrata dolazimo do pogotka zaostatka, jednom imamo i napad za izjednačenje, ali nismo uspjeli. Na odmor odlazimo zaostatkom 13:15. Treba napomenuti kako smo s obzirom na promašene šanse i neke nevjerojatne obrane protivničkih vratara, samim čudom preživjeli i otišli na odmor sa samo 2 gola zaostatka", rekli su iz Rukometnog kluba.

"U drugo poluvrijeme također ulazimo loše i u 36. minuti gubimo 16:20. Do tog trenutka malo toga nam je uopće polazilo za rukom i već smo počeli tonuti. Tada Dario Anić zove minutu predaha i konačno razbuđuje usnule rukometaše. Osjetila je to i spomenuta publika i u sinergiji s igračima stvara pritisak na goste koji lagano popuštaju, a mi se nezaustavljivo dižemo do prvog vodstva na utakmici 27:26 u 48. minuti. No, gosti se ne predaju i dvije minute poslije vode 27:29. To je od njih otprilike bilo to. Mi smo u drugom velikom naletu, preokrećemo rezultat i nipošto više ne dopuštamo preokret. Svaka čast! Odlična završnica uz glasnu potporu s tribina", dodaju.

Ivan Antunović odigrao je odlično kapetanski, povukao cijelu ekipu i bio najbolji strijelac sa 7 pogodaka. Toni Pehar postigao je 6 pogodaka, dok su 5 postigli Jerko Tukonić i Ivan Janjić. Ivan Cota obranio je 9 udaraca prema golu, nekoliko itekako važnih u završnici utakmice.

Zanimljiv podatak koji govori u prilog tezi koliko je utakmica bila napeta i borbena i koliko su obje ekipe željele pobjedu. Na utakmici je pokazano ukupno 4 crvena kartona, dva izravna i dva nakon trećeg isključenja, ukupno 17 isključenja (34 minute) i 13 dosuđenih sedmeraca. Ipak, sve je to bilo u fer i korektnoj, ali i fanatičnoj borbi s obje strane.

"Ovom pobjedom bodovno smo se izjednačili sa Siskom na drugom mjestu. Vodeće Dugo Selo bježi nam dva boda, dok naš prvi pratitelj Vidovec za nama zaostaje četiri boda. Sjajno! Iduće kolo derbi! Idemo u goste upravo Sisku. Teška utakmica, ali znamo da smo tada najbolji", kažu iz RK Požega.